O mneSom z krásneho horami obklopeného kraja na strednom Slovensku.
Vyštudovaná kybernetička, v práci píšúca kód. Asi preto po večeroch potrebujem tvoriť, kreovať, vyrábať niečo hmatatelné. Najradšej trávim čas s mojím najdrahším prírode, prípadne s  britskými mačkami a  knihou v ruke.

K mydlám a domácej kozmetike som sa dostala sama.
Bola zima a ja som mala problémy s pleťou. Kupovala som si drahé krémiky z lekárne, drogérie a minula na to kopu peňazí. Požadovaný efekt krému vydržala asi tak týždeň a potom nastali znovu problémy. Najskôr som sa začala patlať kokosovým olejom, ale nebolo to ono. Neskôr nastalo obdobie gúglenia a zisťovania čo-to o prírodných krémoch, bez kopy konzervantov a umeliniek. Zistila som, že vyrobiť si doma krémik nemusí byť až taký problém. Navyše si ho urobím podla seba, s ohľadom na môj typ pleti a budem presne vedieť čo v ňom je (kopa olejov, masiel). Takto vznikol môj prvý krém s rakytníkom (nebolo to samozrejme nič slávne).

Všade som pri čítaní o krémoch narážala aj na mydlá. Postup výroby bol o pár stupňov zložitejší. Preto som plánovala prihlásiť sa na kurz. Nevyšlo. Pustila som sa do experimentovania sama a zaľúbila som sa. Ten pocit keď miešate, farbíte, zdobíte, fotíte je super. Najlepšia časť je však krájanie mydla.

Mydlá robím zväčša metódou za studena, kde oleje neprichádzajú do styku s vysokými teplotami a ich vlastnosti zostávajú zachované. Je to úplne iný pocit umyť sa mydielkom vyrobeným procesom za studena v porovnaní s komerčným mydlom. Snažím sa aby moje mydielka boli krásne penivé, čistiace a zväčša aj voňavé.Nedráždili. A keď treba, aby hýrili farbami a hrali sa na pekné :)
Môžte ma kedykoľvek kontaktovať na upecto@gmail.com. Budem sa tešiť.

0 komentárov :

Zverejnenie komentára